Ana içeriğe atla

Command-Smfi, Petrol, Doğalgaz ve Geothermal sondaj operasyonlarında müşterilerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan özel tasarım ve çözümler sunan sondaj ürünlerinde uzman bir Fransız firmasıdır. Bütün üretim ve geliştirme aşamaları Fransa’da yerleşik fabrikasında gerçekleşmektedir.”


60 yıldan uzun süredir uluslararası arenada söz sahibi olan Command-Smfi, Petrol ve Doğalgaz endüstrisindeki rolü uzun bir geçmişe dayanmaktadır.”
Command -Smfi, Fransa’da yerleşik fabrikalarında tüm kuyu dibi elemanlarının (Ağır Sondaj Boruları(HWDP), Ağırlık Boruları(DC), Emniyet vanaları & subları vb.) üretimini ve dizaynını yapmaktadır.


ABD’de yerleşik olan millerinde Sondaj Borularını (Drill Pipe) üretmektedirler.


Mapek Enerji, 20 yılı aşkın süredir Command-Smfi ürünlerinin Türkiye genel temsilciliğini yapmaktadır. 

 

SONDAJ BORULARI (DP)

Command-Smfi 2-3/8” ten 6-5/8” e kadar farklı çaplarda, API veya Yüksek Tork Çift Omuz bağlantılı ve çeşitli API sınıflarına sahip sondaj boruları üretmektedir.

AĞIR SONDAJ BORULARI (HWDP)

Command-Smfi, ağrılık borularından sondaj borularına kademli geçiş sağlayan veya ağırlık borusuna alternatif olarak da kullanılabilen ağır sondaj borularının üretimini yapmaktadır.

AĞIRLIK BORULARI (DC)

Commadn-Smfi, matkapa ağrılığı sağlayan (WOB), sıkıştırmaya ve burkulmaya dayanıklı, düzgün kuyu sondajı için gerekli et kalınlığı yüksek ağırlık boruları (Drill Collar) üretmektedir.

BAĞLANTI ELEMANLARI

Command-Smfi, farklı bağlantı tiplerini birbirine bağlamak için ara bağlantı elamanları yada mevcut pahalı sondaj malzemelerinin ömürünü uzatmak için harcanabilir bağlantı elamanları üretmektedir.

PUP JOINT’LER

Command-Smfi, çeşitli sondaj operasyonlarında sondaj dizisi uzunluğunu ayarlamak için kullanılmak üzere kısa sondaj boruları yani Pup Joint’ler üretmektedir.

STABİLİZERLER

Command-Smfi, istemsiz kuyu sapmalarını önlemek için kullanılan, kuyu stabilisesini artıran stabilizerlar üretmektedir.

EMNİYET VANALARI

Command-Smfi, sondaj faliyetleri esnasında yaşanması olası blowout için kuyuyu önleyici veya kontrol altına almada yardımcı emniyet vanaları üretmektedir.